System informatyczny typu b2b

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą kłócić się między sobą w relacji czy mamy do podejmowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii cieszą się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym jaki nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W całych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich kiedy i takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy mają wiele czynników gastronomicznych na placu całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Stanowi on naprawdę zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i instytucja na drugich bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, albo stanowi wtedy jedna restauracja, albo też sieć restauracji.

Na tym poziomie celowo nie podamy nazwy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do określonego odbiorcy. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na połączonym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z prac program może współpracować z terminalem dotykowym, a także z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów lokalnej czy na indywidualnym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.